Įkeisto kilnojamojo turto realizavimas aukciono tvarka

Daiktų pirkimas – pardavimas aukciono būdu reiškia, kad daiktai siūlomi pirkti keliems asmenims per tarpininką – aukciono vedėją, o sutartis laikoma sudaryta su tuo pirkėju – aukciono dalyviu, kuris pasiūlo didžiausią kainą už parduodamą turtą.

Aukcionas organizuojamas, jeigu skolininkui neįvykdant įkeitimu užtikrintos prievolės, kreditoriaus reikalavimas yra tenkinamas iš įkeisto daikto vertės ir kreditorius, skolininkas ir įkaito davėjas (jeigu įkaito davėjas yra ne skolininkas) nesusitaria dėl įkeisto kilnojamojo turto pardavimo kreditoriaus nuosavybėn. Esant nesutarimui, kilnojamasis turtas parduodamas aukcione.

Antstolis Giedrius Sailckas Lietuvos Respublikos civilinio kodekso ir civilinio proceso kodekso nustatyta tvarka realizuoja įkeistą kilnojamąjį turtą organizuojant bei vedant aukcionus.

Organizuojant įkeisto kilnojamojo turto aukcionus antstolio Giedriaus Salicko kontora užtikrina parduodamo turto reklamą bei imasi priemonių, kad apie aukcione parduodamą turtą sužinotų kuo daugiau galimų pirkėjų.

Įkeisto kilnojamojo turto realizavimo aukciono tvarka paslaugą antstolio Giedrius Salicko kontora teikia Alytuje, Prienuose, Birštone, Lazdijuose bei visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje